zehirli hurma bitkileri

Palmiye ağaçları (Arecaceae türleri), kendilerini çekici kapalı ve açık bitkiler yapan belirgin yapraklara sahiptir. Birçok bahçıvan açık alanlarını tropikal bir vaha gibi görünmesi için peyzajı için palmiye ağaçları ekler. Süpürme yaprağı, gölge, dikey peyzaj unsurları ve renk sağlar; bazı palmiye çeşitleri çilek benzeri tohumluk kümeleri içerir. Ancak insanlara, evcil hayvanlara ve yerli vahşi yaşamı tehdit eden zehirli hurma bitki çeşitleri söz konusu olduğunda önlemler alınabilir.

Sago palmiyesi (Cycas revoluta), Tarım Bakanlığı Bitki Sağlamlık Bölgelerinde 8 ila 10 arasında peyzaj elyafının parlak yeşil yapraklı yaprakları var. Açık havada olduğu kadar, bir ağaç yuvası olarak da kullanılabilir. Fakat tohumları veya yaprakları almak ishal, kusma, baş ağrısı, baş dönmesi ve hatta nöbetlere neden olabilir. Büyük miktarlar yutulursa, sago zehirlidir. Hayvanlar zehirli bitki parçaları yediğinden 12 saat sonra sago zehirlenmesi belirtileri göstermeye başlayacak. Göstergelerden biri, menfezlerden aşırı kanama olması; derhal tıbbi yardım isteyin.

Formosa palmisi (Arenga engleri) USDA bitki dayanıklılık bölgelerinde 8b ila 11 büyüyen küçük bir ağaç çeşididir. Yaprak kanopisi 16’ya kadar geniş olmasına rağmen maksimum yükseklik sadece 10 fittir, gövde 6 inçten daha büyük değildir. ayak boyunca. Formosa palmiye yaprakları, koyu zeytin renginde, her spiral 5 ila 8 inç uzunluğunda, biraz spiral veya bükülme şeklinde büyür. Nemli ortamlarda bol miktarda güneş ışığı ile yetişir. Dokunduğunda ürettiği meyveler zehirlidir. Çıplak deriyle temasa girdiyse meyvenin dış deri bile döküntü yaratabilir. Budama yaparken veya bu toksik reaksiyondan kaçınma eğilimindeyken daima eldiven kullanın.

Karton palmiye (Zamia furfuracea), morarma, karaciğer yetmezliği, kusma ve potansiyel ölüme neden olan hayvanlar için toksiktir. Ağaç peyzaj için ortak bir ektir, çünkü yetiştirilmesi kolaydır, kuraklığa dayanıklıdır ve içeride kolayca aktarılabilir. USDA 9 ila 11 bölgeleri, dinozorlar çağından beri dünyanın bir parçası olan eski bir bitkidir. Yapraklar her biri 3 ila 4 fit uzunluğa ulaşan rozet deseninde büyür. Zehirli olan koniler içinde yetişen parlak kırmızı tohumlardır. Çocuklar, evcil hayvanlar ve vahşi hayvanlara zarar vermemek için yere düşen konileri seçin.