yavru için doğal pire önleyici

Kimyasal pire katilleri içindeki doğal olmayan içerik kitleniz için tehlikeli olabilir. Kedi yavruları özellikle kan dolaşımına giren kimyasallara aşırı doz verilmesine karşı savunmasızdır. Buna ek olarak, pireler, hastalıkları olan, zayıf bağışıklık sistemine sahip ya da yavru olan, ancak kedi yavruları besbelli olan hayvanlara saldırır. Doğal kovucular, yavru kedilere zarar vermeden bu tehdidi karşılarlar.

Pek çok doğal itici, pireyi evinizden uzakta tutacak, kediden içeri girip çıkarsa öldürür. En popüler olanlar sedir yongaları, okaliptüs yaprakları, tuzakları ve sarımsağıdır. Pirelere bakmak, çabalarınızın çalışıp çalışmadığından emin olmanızın önemli bir parçasıdır; bu nedenle, kedinizenin bakımını yapmak için tarama ve düzenli banyoları da ekleyin.

Sedir fişlerini evin çevresinde dolaştırın. Pireler, bu cipsler üzerinde kesilir, biraz da diyatomlu toprak gibi. Okaliptüslü yaprakları evin içine çeşitli noktalarda yerleştirebilirsiniz. Kokuları pireleri püskürtür. Kedi yavrusu yemeğine, içeceğe veya cilde sarımsak yay. Pireler yavruların kanıyla sarımsağın varlığından hoşlanmazlar ve onu ev sahibesi olarak terk edeceklerdir. Başka bir doğal ilaç basit bir tuzaktır: Sabunla karıştırılmış bir kase su koyun ve ona bakan bir lamba koyun. Isı ve su, sabun banyosunda ölen pireyi cezbeder. Bu doğal bir çare olmasına rağmen yavrular için hala zehirli olabilir, bu nedenle bu yöntemi denediğinizde yavruyu bir odada tutarken kapıyı kilitli tuttuğunuzdan emin olun.

Her tür doğal itici avantajlara sahiptir. Tuzak neredeyse özgürdür. Sarımsak bakkalda ucuzdur. Cedar cipsi gelmek daha zordur ancak kreşlerde ve evde beslenen hayvan depolarda çantada mevcuttur. Okaliptüs yaprakları en pahalı ilaç olabilir. Uçucu yağ bir kiloluk sterlin civarında olabilir. Bir çiçekçi yaprağı veya şubeyi kendisi satacak, ancak büyük miktarda almak zor olabilir.

Bu ilaçlarla ilgili başlıca konular, bir istila ile uğraşırken vazgeçilmez bir faktör olan pireleri öldürmek için hiçbir garantisi bulunmamasıdır. Ev ve yavru kedilerden zararlı böceklerden kurtulmak için bu yöntemlerin bir kısmını veya tamamını kullanmanız gerekebilir. Buna ek olarak, larvaları, yumurtaları ve olgun pireleri uzaklaştıracak ev temizliği ve sıkı temizleme rutini eklemeniz gerekir.

Kedi yavruları için pire kovucularına bakarken, hayvanın ne kadar güvenli olduğunu düşünün. Bir bileşen doğal olduğu için bunun toksik olmadığı anlamına gelmez. Örneğin, diyatomlu toprak, doğal bir pire katili olarak kabul edilir, ancak birçok evcil hayvan sahibi, evcil hayvanlarıyla birlikte cildi, gözleri ve akciğerleri rahatsız ettiğinden kullanmaz. Ayrıca, bir yavru kovucu, aşırı kullanıldıysa, zararlı olabilecek kadar küçük bir yaratıktır: yavru aşırı besleniyorsa doğal okaliptüs yağı, sarımsak yağı veya sedir yağı tehlikeli olacaktır. Bu malzemeleri evin etrafında bırakıp, pire kurtarmış yavru kedilere sunarken sağduyu kullanın.