toplu olarak satın alınacak yerler

Toplu olarak satın almak, kâğıt ürünler, çeşniler gibi bozulmayan gıdalar ve saç ürünleri ve kişisel hijyen ürünleri gibi tuvalet malzemeleri gibi düzenli olarak kullandığınız öğeler üzerinde tasarruf etmenin mükemmel bir yoludur. Doğrudan toptancılardan ve çoğu zaman doğrudan depolama plakalarından ürünler satarak şirketler maliyetleri düşürmeyi başarabiliyorlar.

Sam’s Club, toplu halde ürün satışı konusunda uzmanlaşmış bir perakende mağazadır. Sam’s Club, mobilya ve elektronik de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede ev eşyalarının yanı sıra tam bir yiyecek satışı da taşıyor. Sam’s Club’ın ABD genelinde 600’den fazla mağazası var. Sam’s Club’da alışveriş yapmak için yıllık üyelik kartı satın almanız gerekir. Normal üyelik yılda 40 $ ‘dır. Üyeler daha önce mağaza saatleri ve özel indirimler sunan, yılda 100 $ ‘lık prim üyeliğine de yükseltebilirler. İşletmeler için özel üyelik seçenekleri de vardır.

BJ’s, Sam’s Club’a çok benzer bir perakende mağazadır. Toplu halde ürün satışı konusunda uzmanlaşmış. Bakkaliye ve ev eşyalarının satılmasının yanı sıra, BJ’nin mobilya ve giyim konusundaki fırsatları da sunuyor. Şu anda Doğu Sahili boyunca 15 eyalette 190 BJ mağazası var. BJ, yıllık kişisel veya işletme üyeliklerini yılda 50 $, yılda 90 $ prim üyeliği ile sunar. Üye olmayanlar “Bir Günlük Alışveriş İşlemi” ile bir gün boyunca BJ’de alışveriş yapmayı deneyebilir.

Costco, Kanada’daki 80 konumu ve 40 ABD eyaletinde 425 mağaza işleten toplu satış perakendecisidir. Rakiplerinden farklı olarak, Sam’s Club ve BJ’nin Costco, küçük işletmeler için daha fazla hizmet sunmaktadır. Bununla birlikte, bireysel alışveriş yapan kişiler yılda 50 $ yıllık üyelik satın alabilirler. Costco bakkaliye, ev eşyaları ve mücevher satıyor ve aynı zamanda bir seyahat acentesi işletiyor. Birçok Costco yerinde ayrıca göz bakım merkezleri ve benzin istasyonları bulunur.

Perakende mağazalarda alışverişe ek olarak, çevrimiçi toplu olarak satın almak da mümkündür. Birkaç önemli çevrimiçi şirket, toplu alışveriş yapmayı övüyor. Örneğin, Bulk Home (www.bulkhome.com), bakkaliye ürünlerini seri olarak satıyor ve daha fazla satın alımı ile maliyeti düşüyor. Toplu olarak bakkaliye satın almak için bir başka büyük çevrimiçi şirket, sadece gıda ürünleri değil aynı zamanda kağıt ürünleri ve temizlik ürünleri sunan Food Service Direct (www.foodservicedirect.com) ‘dır. Son olarak, toplu alım yapmak isteyen alışveriş yapanların, eBay gibi popüler çevrimiçi açık artırma sitelerinde, toptancıların artan oranlarda artık stok sattıkları iyi şanslar var.