ters üçgen gövde türü için kıyafetler

Dantel kıyafeti planlamaya gelince, bazı vücut türleri diğerlerinden daha fazla meydan okumaya neden olur. Bir ters üçgen (veya V-şekli) vücut tipi geniş omuzlar, düz bir bel, dar kalça ve ince bacaklar varsa – çerçevenizi süsleyen bir görünümü bir araya getirmek imkansız gibi görünebilir. Ancak iyi haberler var: Vücudunuzun üst ve alt kısımlarını dengelemeye yardımcı olan parçaları seçmek için zaman ayırırsanız, gülümser, şık kıyafetlerle dolu bir dolaba yaratabilirsiniz.

Omuzlarınız bedeninizin en geniş kısmı olduğundan, görünümünü yumuşatacak kıyafetler seçerek şekli dengelemelisiniz. Yumuşak, ağırlıklı kumaşların üst kısımlarını tercih edin ve bu kumaşlarda güzel bir örtüyü kullanın, böylece sadece omuzlarının üstünden sıyrılırlar. İnce bir ölçü ile örme üstleri de gurur verici çünkü daha kalın örme gömlekleri üst yarısına kadar fazla dökme yapmazlar. V yakalı ve gömleksiz gömlekler, ters üçgen cisimler için de iyi bir seçenektir, çünkü omuzlarınızın güçlü görünümünü dengelemeye yardımcı olurlar. Bazı kılıf türleri veya ayrıntıları omuzlarınızı vurgulamaya yardımcı olabilir – raglan kılıfları veya omuz kılıfları gibi yumuşak seçeneklerle gitmenizi sağlar. Bir tank ya da kolsuz üst giyiyorsanız, omuzlarınızın genişliğini dengelemek için daha kalın kayışlara sahip bir stil seçin.

V vücut tipi ile, beliniz tanımdan yoksun olabilir. Orta parçasını tanımlamanıza yardımcı olan parçaları seçin ve kalçalarınıza eğri ekleyin. Kemikli ceket, mont ve kazak, sizi doğal bir bel satırında sağ tarafta dolaştırdıkları için ideal bir seçenektir. Ayrıca belinizi tanımlamanıza yardımcı olması için havadar parçalara kemerler ekleyebilirsiniz. Yapılandırılmış ceket veya ceketler, vücudunuz için aynı derecede gurur verici parçalar olup ek tanımlama için ortada durmaktadırlar. Bir sargı elbise de bel vurgulamak için iyi çalışır ve omuzları dengelemek için hizmet V boyun hattı sunuyor.

Geniş omuz görünümünü dengelemek için, tinerinizin alt yarısına bir miktar toplamanıza yardımcı olur. Bu düz bacak ya da önyargı stilleri lehine sıska kot pantolon kaçınarak daha iyi demektir. Elbiseler veya etekler söz konusu olduğunda, alt yarısına ekstra eğriler ve şekil ekleme seçenekleri arayın. A-çizgi, tam daire ve lale etekleri ters üçgen gövde türü için idealdir. Ruffles veya tiers gibi detaylara sahip etekler veya elbiseler de vücudunuzun görünümünü dengelemeye yardımcı olur. Bir kalem eteği de işe yarayabilir, ancak yanal dikişleri olan, dizine doğru gittikçe kısmen de olsa belden düşen bir stil seçin.

Tersine dönük üçgenin geniş omuzlarını dengelemek için bir başka yol, ayakkabılarınızla bir açıklama yapmaktır; bu, gözleri omuzlardan uzaklaştıracak şekilde aşağı çekmeye yardımcı olur. Kıyafetinizi kırmızı, kobalt veya sıcak pembe gibi parlak bir tonda bir pompayla bitirin. Ayrıca bol miktarda dekoratif ayrıntıya sahip ayakkabıları seçebilirsiniz. Boncuk süslemeli sandaletler veya pompalar kullanın veya çivili veya toka ile bir çift çizme giyin. Hayvan baskısı ya da diğer cesur desenlerdeki bale yassıları, görünümünüzü dengelemek için de doğru miktarda dikkat çekebilir.