sıhhi tesisat snaking vs hidro jeti

Tesisatçılar geleneksel olarak tuvalet ve kanalizasyon tıkanmalarına yardımcı olmak için sıhhi tesisat yılanlarını kullandı. Bununla birlikte, zorlu işler için, profesyoneller, bir çizgi ile enkazı itmek için güçlü bir su akışı kullanan hidro jetiye başvurabilirler. Sıhhi tesisat yılanları veya ojeler kişisel kullanım için ev geliştirme mağazalarında mevcuttur, ancak artılara hidro jetleme hizmetleri bırakmalısınız.

Sıhhi tesisat yılanlarının bir ucunda bir kablo ve diğerinde bir krankla uzun metal bir boru vardır. Kablo sıkıştırılmış olarak sarılmış ve esnek bir matkap ucu benziyor. Ev kullanımı için sıhhi tesisat yılanları genellikle 3 metre uzunluğunda ve düz bir boru veya J-şeklinde bir viraja sahiptir. Düz sıhhi tesisat yılanları lavaboların drenleri için en iyisiyken, J-şeklinde ougerler tuvaletler için en iyisidir. Yılanın ucunu bir boşaltma yerine yerleştirip kablonun içine uzanacak şekilde bastırarak, suyun bir kez daha serbestçe akabileceği bir tıkanıklığı yerinden oynatabilir veya yakalayabilirsiniz.

Sıçrayan yılanlar, bir pistondaki emme işlemi tıkanmış bir boşaltmayı temizlemek için yeterli güç sağlamazsa kullanışlıdır. Bu gibi durumlarda, yılan kullanımı, tıkanmış boruyu sabitlemek için bir burgu da kullanan bir tesisatçı kiralamanın ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir. Bir sıhhi tesisat yılanı, bir boşaltma işleminde daha ciddi bir soruna sizi uyarabilir. Örneğin, bir yılan bir tıkanıklığı temizleme başarısız olursa, bu satırdaki bir ağaç kökünün sorumlu olduğunu gösterir. Böyle bir durumda profesyonel istihdam etmelisiniz.

Hidro jetler güçlü bir su akışı kullanmaları nedeniyle güç yıkayıcılarına benzer. Hidro jet makinelerinin çoğu ayarlanabilir basınç göstergelerine sahiptir ve çoğu tesisatçı su spreyini inç kare başına 2.000 ila 4.000 pounda ayarlar. Su patlaması, gres yağını, mineralleri, saçları, birikmiş malzemeleri ve diğer döküntüleri sorun boşaltma yoluyla zorlar. Bazı durumlarda, tesisatçılar ağaç köklerini parçalamak için bir hidro jet kullanabilirler. Hidrojestten önce, bir sıhhi tesisatçı, tıkanmanın nedenini bulmak ve bir borunun kırılmış veya zayıf olup olmadığını öğrenmek için küçük bir video kamera ile tahliyeyi denetler.

Bir sıhhi tesisat yılanının aksine, bir hidro jet, tıkanmaları parçalamaktan çok daha fazlasını yapar. Su püskürtme borusu, yağ veya mineral gibi boru duvarlarında biriken pisliği de giderir. Sonuç olarak, rutin hidro jetleme hizmetleri boru sağlığını korumaya yardımcı olabilir. Dahası, bir tesisatçı bir hidro jeti kullandığında, bir boru içinde sıkışmış enkazı parçalamasına yardımcı olmak için sert kimyasallar kullanmasına gerek yoktur.