sigara kokusunu gidermek için doğal kokular

Karşılaşan herkesin sağlığı için bir tehlike olan sigara dumanı, havadaki ve dumanın temas ettiği herhangi bir yüzeyde burun buruşuk bir koku bırakır. Bu koku, sigarayı bıraktıktan günler ve hatta haftalarca sürer. Neyse ki, çeşitli doğal kokular sigaranın kokusunu örter ve evinizi tazeler.

Keskin ve hoş olmayan bir aromaya sahip sirke sigara kokusunu örtbas etmeyecek ve bunun yerine ortadan kaldıracaktır. Sert yüzeylerden (örneğin duvarlar, tezgah üstleri ve zeminler gibi) kokuları beyaz sirke ile sulanmış bir süngerle çıkarın. Halı ve döşeme için, kumaşın üzerine beyaz sirke ile sise edin. Sirke kururken sigara kokusunu ortadan kaldıracaktır.

Birçok ev temizleyicisinde ortak bir koku olan limon, evinize taze, narenciye bir koku eşliğinde dokunmuştur. Bir kap içine 2 su bardağı sıcak su dökün ve 1/8 fincan kabartma tozu ekleyin. Karışımı, kabartma tozu çözünene kadar karıştırın. Ekmek soda karışımına 1/2 fincan limon suyu ilave edin ve bir kaşıkla tekrar karıştırın. Karışımı dikkatli bir şekilde temiz bir sprey şişesine dökün. Sigara içen havayı sprey ile örterek sigara kokusunu örtün.

Bakkalların baharat bölümünde bulunan karanfiller, tropikal bir ağacın kurutulmuş bir çiçek tomurcuğudur. Bir tencere su ile doldurun, ocak üstünde yerleştirin ve birkaç karanfil ekleyin. Brülörü açın ve potadaki suyu kaynatın. Karanfil havayı hoş kokuyla doldurur ve hoş olmayan sigara kokusunu maskeler.

Alüminyum folyo tabakasına birkaç tarçın tarçın sarınarak kokulu evinize taze pişmiş bir aroma verin. Alüminyum folyo sarılı tarçınlı çubukları fırına yerleştirmeden önce fırını birkaç dakika için 350 Fah derecede ısıtın. Fırını kapatmadan ve fırın kapağını açmadan önce sopaların 15-20 dakika pişmesini bekleyin.

Bitki bezlerinden alınan uçucu yağlar, özel bitkinin kokusunu veya tadını verir ve birçok yeşil temizleme tarifinde ortak bir içeriktir. 16 oz’u boşaltın. su temiz bir sprey şişesine yerleştirin. Lavanta, greyfurt, nane, gül, hindistan cevizi veya turuncu gibi 30 ila 40 damla istenen esans yağını su dolu sprey şişesine ekleyin. Şişe üzerindeki kapağı sabitleyin ve suyu ve yağı karıştırmak için şişeyi hafifçe döndürün. Sigara içen kokuyu evin içine sis ile karıştırın.