sebze bahçeleri için organik sap kontrolü

Sebze bahçeleri için organik kurtçuk kontrolü, bahçe kurtçuklarını yönetilebilir bir seviyede tutmak için genellikle birbiriyle bağlantılı olarak çeşitli yöntemleri kullanır. İdeal organik bahçe, insan bağırsaklarında ve sindirim sisteminde bulunan iyi ve kötü bakterilere çok iyi ve kötü böcek dengesine sahip olacaktır — ancak denge bozulduğunda ekstra kontrol-kontrol önlemleri alınır.

Sebze bahçesindeki çörekler pek çok çeşitte bulunur — hepsi bahçenin sağlığına zararlı değildir. Yaprak bitleri, örümcek ağızları, kök zararlıları, tel kurtları ve kök kurtları sebze bahçelerinde sebze ve bitki veya kök sistemlerini yiyip yok ettikleri için sorunlu kurabiyelerin bazılarıdır. Ladyböcekleri, arılar, örümcekler ve karıncalar bir bahçede teşvik edilmelidir; zira sorunlu yılan popülasyonlarını kontrol altına almaya yardım eden yırtıcı böceklerdir.

En organik yöntemlerin en temelini elle toplama grubudur — zahmetli ve sıkıcı bir iş olabilir, ancak çok etkilidir. Yardımcı ekim, organik arpa kontrolünde de rol oynamaktadır – örneğin, fesleğen bitkisinin yağları ve aroması, bir domates bitkisinde şölenecek kurtçukları caydırmaktadır; bu nedenle onları birbirlerine yetiştirmek kurtçukları koyda tutmaya yardımcı oluyor . Neem yağı ve su çözeltisi gibi doğal püskürtme kontrol yöntemleri, sarımsak spreyleri ve sirke ve su solüsyonlarını en sık kullanılan organik caydırıcı maddelerdir. Bakteriler ayrıca böcek öldürücü nematodların olduğu gibi kurtçuklarla mücadele etmek için de kullanılır-parazit nematodlar insanlar ve hayvanlar için tehlikelidir, ancak böcek öldürücü türler sorunlu zararlılara ve böceklere karşı zayıftırlar ve uzmanlara göre memelilere zararsızdır. Cornell Üniversitesi.

En organik grub kontrol yöntemlerinin, öldürücü, öldürücü etkisi vardır. Genel organik ahlak, toplam eliminasyon yerine yönetilebilirliktir. Bu grub kontrol yöntemlerinin bahçedeki her grubun öldürülmesine gerek kalmadığı, ancak popülasyonları kritik seviyeden daha düşük tutması gerektiği anlamına geliyor. Simple Gifts Farm’a göre, toprak kontrolü ihtiyacını belirlemek için yapılan bir test, bahçede bir metrekarelik topraktaki kurtçuğu sayıyor. Bu kare ayakta yedi’den fazla kurtçuk varsa, o zaman organik grub kontrolü uygulanmalıdır — aksi takdirde herhangi bir işlem yapmanız gerekmez.

Organik grub kontrolü, zararlı kimyasal böcek ilacı uygulaması olmadan grub yönetilebilirliğini sağlama avantajına sahiptir. Organik bahçe bahçesinde bir ekosistem yaratmayı amaçladığı için, organik bahçe müdürleri ile birlikte organik haşere kontrolü, bahçede uzun süren kurtçuk dengesinin yaratılmasına yardımcı olur — yani, bahçe ekosisteminin dengesi korunursa, ekstra kontrol eylemine ihtiyaç duyulmalıdır. JRank.org’a göre, doğal toprak ve toprak yönetim sistemlerinden yararlanan organik bahçe işleri, alternatif alternatiflerin çevre üzerinde yarattığı olumsuz etkileri en aza indirgemektedir.

JRank.org’da belirtildiği gibi, organik bahçeciliğin kimyasal bir gübre kullanmamak, kimyasal herbisit kullanmamak ve kimyasal zirai ilaç kullanmamak gibi sadece bir “değil” felsefesi olduğu yaygın bir yanlış kanıtıdır. Bu inancın aksine, organik bahçe, bahçe yönetimine karşı proaktif bir yaklaşımdır – organik bir bahçıvan grubunun kontrolü için kimyasal zirai ilaç kullanmayacağından daha doğrudur, ancak kimyasalların olmaması başarılı bir organik bahçe yapmaz.