polo maçı görgü kuralları

Polo, oyuncuların atları attığı ve topları ve topları kullanarak gol attığı İngiltere’den gelen geleneksel bir oyundur. Oyunun geleneği çok fazla olduğundan, hem oyunculardan hem de takip etmeniz gereken birçok görgü kuralları vardır. Kuralların birçoğu atları rahatsız etmemeyi amaçlıyor ve bazıları oyunun kıyafet kurallarını düzenlemek için moda oluyor.

Polo maçında görgü kurallarını sergilemelisin. Polo sahasını çevreleyen çitler üzerinde oturma yoktur ve diğer sporların aksine favori oyuncular veya goller için bağırmamalısınız. Atları ya da oyuncuları herhangi bir pürüzlü oynamadan rahatsız etmediğinden emin olmak için gözlerinizi de çocuklarınızın üzerinde tutmalısınız.

Divot stomping, katılımcılar için geleneksel bir yarı açık etkinliktir. Polo maçı yarısı boyunca sahaya çıkarsınız ve atların toynaklarından çıkan çimlerin herhangi birine çarptınız. Yaklaşık 15 dakika süren tuhaf bir geleneksel.

Bir polo maçında kıyafet, izlediğiniz maç türüne bağlıdır. Daha gayri resmi oyunlar veya ön maçlar için rahatça kıyafet yapabilirsiniz. Ancak, finaller veya şampiyona oyunları için erkekler ceket giyerler ve kadınlar elbiseler giyerler. Ulusal düzeyde oyunlardaki kıyafet, şık kıyafetler giyen erkekler ve takım elbise giyen kadınlarla daha çekici. Oyuncular bir çeşit koşu kaskı ve polo gömlekleri ile her zaman beyaz binici pantolon ve bot giyerler.

Ani sesler atları korkutabileceği için gürültüyü minimumda tutmanız gerekir. İyi bir alkış için hafif alkışlar kabul edilebilir, ancak alkışlar kısa ve ince olmalıdır. Bir maçta bir trompetçi geleneksel, ancak atlar tepki vermemek için trompet patlamalarını dinlemek zorundalar.

Polo maçı sırasında fotoğraf çekmeyin. Bir maçtan önce veya sonra fotoğraf çekebilirsiniz, oysa oyun oynamaktan çekinmeyin. Atları korumak için uygun olmayan flaş teknikleri kullandığı sürece, bazen profesyonel bir fotoğrafçı hareket halindeki oyuncuların çekimlerini yapabilir.