pharma pazarlama fikirleri

Farmasötik satış acentaları, müşterileri araştırıp, sağlık tesisleri için ilaç ve cihaz satmakla sorumludur. Hedef pazarları hekimlerdir çünkü nihai olarak hastalarının hangi reçeteleri alacaklarına karar verirler.

Doktorlar ve hemşireler için ürünleriniz hakkında bilgi vermek için bir akşam yemeği toplantısının düzenlenmesi, pazara sunmanın ikna edici bir yoludur. Yerel bir restoranın ayrı yemek salonunda yiyecek ve içecek konulu bir toplantı düzenleyin ve bilgilendirici bir sunum yapın. Katılımcılara verilebilecek organize bir klasöre veya deftere bol miktarda bilgi sağlayarak bu saatten faydalanın. Bu, doktorların ofislerine geri dönmesi veya ihtiyaçlarını görüşmek üzere toplantılar çizmesi için numune sağlamak için uygun bir zamandır.

Ürün ve kullanımları ile ilgili ayrıntılı bilgi içeren bilgi paketleri hazırlayın. Sunduğunuz belgeler açık ve profesyonel olmalıdır. Her paket, markanızın profesyonel bir imajını temsil etmek için tutarlı ve profesyonelce üretilmelidir. Hemşireler için kullanışlı malzeme ve toplantılarınızın ve randevularınızın onaylanmamış gelişimlerini sağlayın.

Üzerinizde logo olan pedometre, stres topları ve hap kutuları gibi promosyon malzemeleri alın. Potansiyel müşterilere rastlarken ve satış paketlerinize eşlik etmek için bunları yapın. İlaç promosyonu tedarik şirketi Pharma-Insight, Inc medikal ile ilişkili hediyeler ve markanızı pazarlamak için kullanılabilecek promosyon ürünleri konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket, hap dağıtıcıları, tıp ölçütleri ve termometreleri de içeren sağlık bakım personeline sahip kullanışlı ürünler üzerine yoğunlaşıyor.

Sağlıkla ilgili fuarlara, sergilere ve konferanslara katılın. Bu olaylar, bu olayların, katılımcıların ve katılımcıların ev sahipliği görevlileri olarak medikal profesyonellerin uğrak yeri. Yerel bir restoranda veya özel otel yemek salonunda hekim hedefli doktorlar için özel atölye çalışması veya konferans vermeyi amaçlayan bir noktayı güvence altına almak için etkinlik üreticileriyle koordinasyon kurun. Konferans tesisi mülkündeyse, potansiyel müşterilere markanız hakkında bilgi vermek için odanızda bir bilgi alışverişi veya ağ karıştırıcı barındıracak bir süit yaptırın. Bu uyum ve marka bilinirliği oluşturacaktır.