pegboard alternatifleri

Bir havlu, elinizin altında tutmak istediğiniz nesneleri asmak için elverişli bir yer sunar. Sıkıştırılmış ahşaptan yapılmıştır ve eşit aralıklarla delikle örülmüştür. Bu delikler, nesnelerin asılabileceği kancaları veya mandalları kabul etmek için vardır. Perakende mağazalarda sıkça görülen pegboardlar garajda aletler askıya alınmış olarak da bulunabilir. Pegboardlar için alternatifler aranabilir, çünkü pegboard özel kurulum gerektirir ve fazla ağırlık baskısı altında tokaya dönüşebilir.

Kolay erişim için nesneleri asmanız gereken duvara kontrplak cıvatayın. Kontrplak levhalar herhangi bir ebatta kesilebilir ve ucuz bir pegboard alternatifi oluşturmak için duvara vidalanabilir. Aletler çengel yerine kanca üzerine asılır. Her aletin ait olduğu yeri belirtmek için, doğrudan kontrplak üzerine her bir öğenin çevresindeki bir çizgiyi takip edin.

Panjur tahtalarını kontrplaktan daha cilalı görünen yerlerde asın. Çıta Levhalar, parantezlerin bağlanabileceği yatay açıklıklara sahip olan pulverize kontrplak levhalardır. Bu panolar, pegboardlardan daha fazla ağırlık tutar ve pegboardlar tarafından aralık bırakıcılar olmadan doğrudan duvara çivilenebilir. Kesitli tahtalar daha fazla maliyetlidir ancak ev için çekici bir alternatiftir çünkü boyalı olabilirler veya birkaç dolara daha farklı renklerde satın alınabilirler. Çıtçıtlı panolar farklı boyutlarda ve genişlikte satın alınabilir.

Metalik malzemeleri tutmak için manyetik çubuklar monte edin. Bu şeritler makas, cetvel ve çekiç gibi bir mıknatısa çekilen şeyleri asmak için kullanılabilir. Bu manyetik çubuklar genellikle 50 kilo kadar tutabilir ve uzunlukları 18 ila 24 inç arasında değişen şeritler halinde olabilir. Birkaç dakika içinde kolaylıkla duvara monte edilirler ve özellikle marangozluk araçlarını kullanışlı ve düzenli tutmak için garajda veya kulübede kullanışlıdırlar.

GearWall, oyma tahtasına benzer ancak ağır hizmet tipi bir kompozit malzemeden yapılmıştır. Duvara vidalanan 8 ayak uzunluğunda, 1 fit yüksekliğinde çıtalar bulunur. Her bir oyuk 50 kilo tutacak şekilde tasarlanmıştır. GearWall sistemi özellikle garajlar için tasarlanmış ancak sığabilecekleri her yerde kullanılabilir. Genellikle bir kutuya iki panel gelir ve 100 dolardan biraz daha düşük maliyetle.

Velcro Şeritleri, evde veya ofiste hafif ve yerinde tutturulması kolaydır, çünkü alternatif olarak onlarla çalışabilirler. Yapışkan tarafı duvara sıyırıp yapıştırın ve diğer parçayı cırt cırt bantında saklanacak nesneye yapıştırın.