osha yönetmelikleri ilk yardım seti

İş Güvenliği ve Sağlık İdaresi (OSHA), işyeri güvenliğini sağlamak için tüm işyerlerinde yerinde asgari miktarda ilk yardım malzemesi bulundurulmasını ve yerinde tutulmasını şart koşar. Bununla birlikte, sadece ilk yardım seti değil, OSHA özel malzemeler gerektirir.

OSHA, bandajların işe yarayan ilk yardım setinizin bir parçası olmasını ister. Küçük gazlı bez pedleri (4 inç 4 inç), en az iki adet büyük gazlı bez pedleri (8 inç x 10 inç), rulo torba, iki üçgen bandaj ve bir kutu bant yardımıyla minimum gereksinimleri karşılar.

Makaslar ilk yardım setinde olmalıdır. Bandajları sabitlemek için yapışkan bant ile birlikte cımbızların da mevcut olması gerekir. İlk yardım tepkisini kan veya vücut sıvılarından koruduğu için lateks eldivenleri gereklidir ve bir CPR kurtarma sırasında kusmaya karşı koruyucu bir CPR maskesi veya diğer canlandırma ekipmanı bulunmalıdır.

OSHA, ilk yardım kitinizde bir battaniye gerektirir. Ayrıca bir çeşit “yara temizleme maddesi” na ihtiyacınız var. Alkollü havlu bu gereksinimi karşılar. En az iki elastik sargısı ve kırık kemikler için bir atel de kitte muhafaza edilmelidir. Acil protokol prosedürünü ve acil durum irtibat listenizi ekleyin.

OSHA, önceki talimatların iki ya da üç işçiye sahip küçük işyerleri için yeterli olduğunu belirtmektedir. OSHA, daha büyük siteler için, ilk yardım setinizde daha fazla malzeme bulundurarak ya da ek kitleri elinde bulundurarak ek işçiler için hesaplayacak malzemelerin miktarını artırmanızı önerir.