osha 30 sertifikası

OSHA 30 (saat), emniyet müdürleri, ustalar, saha denetçileri ve inşaat ticareti ve genel endüstrideki idari personel için tasarlanmış kapsamlı bir emniyet programıdır. Program, Mesleki Güvenlik ve Sağlık Yönetimi (OSHA) tarafından tasarlandı ve standart uyumluluk sorunları hakkında eksiksiz bilgi sağladı.

OSHA 30 Saat Ulaşım Eğitim Programları, işverenleri eğitmek ve işleriyle ilgili tehlikeleri tanımlama, azaltma ve ortadan kaldırma ile ilgili temel uygulamalara tanıtmada yardımcı olmak için geliştirildi. Kurslar OSHA standartlarına göre zorunlu olmamakla birlikte, birçok devlet ve işveren bir inşaat alanına girmeden önce işçilerden yapım belgelendirmesini talep etmektedir.

OSHA iki adet 30 saatlik sertifika programını onayladı. İnşaat ticareti programı, standartlar OSHA 29 CFR 1926’da belirtilen güvenlik konularına odaklanmaktadır. Genel endüstri için ders, OSHA 29 CFR 1910 kapsamındaki işçiler için iş güvenliği ve sağlığı yönlerini içermektedir.

Sertifika, ders boyunca kapsanan konularla ilgili 20 sorudan oluşan bir final sınavından sonra verilecektir. Geçme asgari puanı yüzde 70, altı ay içinde testi iki kez tekrarlama fırsatı. Katılmak isteyen katılımcılar dört ila sekiz hafta içinde bir OSHA kursu tamamlama kartı alırlar.