oftalmoloji hemşiresinin maaşları

Göz hastalıkları hemşireleri veya oftalmik hemşireler, göz rahatsızlığı olan hastalar için tedavi sağlamada uzmanlaşmış ya da göz ameliyatı geçirmiş kayıtlı hemşirelerdir. Oftalmoloji hemşireleri genellikle oftalmologların ve ayakta tedavi merkezlerinin ofisinde çalışırlar. Bu hemşireler tarafından kazanılan maaşlar diğer hemşirelerin ortalama maaşlarından daha düşük olma eğilimindedir.

Simply Hired’e göre, bir oftalmik hemşiresinin ortalama maaşı, Temmuz 2011 itibarıyla yılda 42.000 $ ‘dı. İşgücü İstatistikleri Bürosu, oftalmık hemşireler için ortalama bir rakam sağlamamaktadır, ancak kayıtlı hemşirelerin çoğunun neler yapmasını beklediğini göstermektedir. Tüm kayıtlı hemşirelerin ortalama maaşları, Mayıs 2010 itibarıyla yılda 67.720 $ ‘dır. Hemşire için ortalama ücret 64.690 $ ve en yüksek ücretli hemşire yılda 95.130 $ veya daha fazla kazandı. Ortadaki yüzde 50’lik pay 52.980 dolar ile 79.020 dolar arasında gerçekleşti. En düşük ücretli hemşireler yılda 44.190 dolar veya daha az kazandı. Bu hemşirelik ücret skalasının düşük ucunda oftalmik hemşireleri yerleştirir.

Hemşire, oftalmik maaşını konumunu da etkiler ve yapmasını bekleyebilir. Simply Hired’e göre, New York’taki oftalmık hemşireler 2011’de yılda 49.000 dolarlık ortalama bir maaş, ve California’da çalışanların ortalama 48.000 $ ‘lık yıllık maaşı aldı. Washington’daki oftalmik hemşireler yılda 46,000 dolar karşılığında maaş karşılığı yaparken, Florida ve Texas’taki göz hekimleri hem Florida hem de Teksas’ta çalışanların yılda 39,000 dolar kazandıklarını belirtti.

Oftalmik hemşireler diğer kayıt hemşireleri ile aynı eğitim gereksinimlerini karşılamak zorundadırlar. Hemşirelerin, çalışmayı düşündükleri eyalette devlet tarafından onaylanmış bir hemşirelik programından bir önlisans, lisans veya diploma almaları gerekir. Hemşireler, hastalara hemşirelik bakımı yapmaya hak kazanmadan önce ulusal bir ruhsatlandırma sınavına girmek zorundadırlar. Oftalmik hemşirelerin ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinde Oftalmik Kayıtlı Hemşirelik Derneği aracılığıyla sertifika aramaları gerekir. Hemşire sertifikalandırılmadan önce iki yıllık oftalmik hemşire deneyimi gereklidir.

İşgücü İstatistikleri Bürosuna göre kayıtlı hemşireler için iş sayısı 2008’den 2018’e kadar on yıl boyunca yaklaşık yüzde 22 oranında artacak. Büro, sağlık bakım endüstrisinin ve hemşirelik gibi ilgili işlerin büyümesinin, kısmen yaşlanmakta olan bir nüfusa. Göz hastalıkları ve koşulları genellikle yaşlanmayla ilişkilendirildiğinden, bu demografik eğilim oftalmik hemşirelere mükemmel iş olanakları sağlamalıdır.