oatey duş pan liner kurulum ipuçları

Oatey Duş Pan Liner, suyun duş muhafazasının altındaki zemin temeline sızmasını önler. Orijinal duşun bulunduğu yere bir duş pan astarı takma. Duş etrafında sızıntılar veya duşun altındaysa, duş pan astarının değiştirilmesi gereklidir.

PVC drenaj sistemi ile birlikte PVC solvent çimento veya ABS drenaj sistemleri ile ABS solvent çimentosu kullanarak fayans drenini tahliye borusuna bağlayın. Gerekli olan diğer ürünler, membran olarak da bilinen CPE veya PVC pan astardır. Buna ek olarak, bir döşeme duş tahliye gereklidir. Önerilen tipler ya beyaz plastik bir süzgeç ve parlak pirinçten imal edilen paslanmaz çelikten yapılmış bir PVC ya da ABS dren borusudur. Baraj köşeleri dış köşelerde veya kaldırımın üzerinde kullanılır.

Eğimli harç yatağı işleme tabi tutulduktan sonra pan liner boyutlarının oluşturulması gerekir. Bu boyutların zemini tamamen maskelemesi ve kaldırımın etkili bir şekilde sarılması için tüm yan duvarları bitmiş bord yüksekliğinden en az iki inç daha yuvarlaması gerekir. Bunu, pan liner’ı zemin dışına yerleştirerek gerçekleştirebilir ve uygun boyutlara keseceksiniz.

Tencere yerleştirme işlemi sırasında bandı boşaltma tablasından ayırın ve ağrı astarını takmadan önce boşaltma tabanının üst dış yüzeyi (dış kenarın yaklaşık 1 inç) yaklaşık yüzde 1 / 4-3 / 8 inç kalınlığında yüzde 100 silikon kauçuk koyun . Bunu yapmak, boşaltma tabanı dışındaki ve tavanın altındaki bir sızdırmazlık malzemesi tedarik eder. Kelepçe halkası cıvatalarını, yaklaşık iki ila üç cıvata derinliklerine vidalayarak boşaltma tabanına takın. Silikon klozet kuruduktan önce astarı boşaltma gövdesinin zeminine yerleştirin. Her bir cıvatanın tepesindeki bir X’i kesin, böylece cilalar sadece cıvatalar üzerine, dış tabla dışına kaydırılır. Sonunda, tavanın tabanına ve tabanına belirli bir sızdırmazlık sağlanmasını sağlamak için tavayı güvenli bir yere itin.

Tavanın düzgün yerleştirildiğinden emin olmak için su kaçağı testi uygulayın. Bir su testi tamamlamak için, pnömatik veya mekanik bir test tıpası vasıtasıyla boşaltma borusu deliğini kapatın. Duş zemini kaldırımın üst kısmının hemen altındaki suyla doldurun ve yaklaşık dört saat boyunca orada oturmasına izin verin. Bir damla varsa onarın. Damla damla gelene kadar bu adımı tekrarlayın. Son olarak, suyu boşaltın.