kulak mumunu çıkarmak için zeytinyağı

Kulak ağrısı vücutta yararlı iken, çok fazla sorun yaratabilir. Bununla birlikte, kulak mumunun sökülmesi, iç kulağa zarar verebilecek kadar hassas bir işlemdir. Pamuklu çubuk gibi ortak araçlar, özellikle kulak zarını delebilecek, kalıcı hasara neden olabileceğinden risklidir. Kulak kanalına yapıştırabileceğiniz saç pimleri veya başka bir şey kullanmak gibi diğer geleneksel ev kulak-balmumu giderim yöntemleri Amerikan İşitme Araştırma Vakfı tarafından önerilmemektedir. Neyse ki, zeytinyağı fazladan balmumu için onaylanmış bir tedavidir.

Kullanılan zeytinyağı temiz ve bakteri içermemelidir. Yağ, yüzde ot zeytinyağı olmalıdır, otlardan veya diğer katkı maddelerinden arındırılmış olmalıdır. Bitkiler kulak kanalına sadık kalabilir ve eninde sonunda enfeksiyona neden olabilir. Biber veya sarımsak içeren yağlar kulakta istenmeyen bir his uyandırabilir. Bununla birlikte, özel veya sızma zeytinyağı satın almak gerekli değildir. Sadece kulaklarınız için kullandığınız yağı yemek pişirmek için kullandığınız yağdan ayrı tutmaya özen gösterin, bu da yağı bakteri ve pişirme enkazından uzak tutacaktır.

Yanına yat. Kulak kancasını, kulakçığı yukarı doğru çekerek düzleştirin. Kulağınıza iki veya üç damla zeytinyağı koyun. Orada iki dakika yatırın, sonra havanın dışarı sızmasına izin vermek için havlu üzerine koyun. İkinci kulakta tekrarlayın. Kulaklarınızda balmumu seviyesini kontrol altında tutmak için haftada bir kez veya periyodik olarak bu prosedürü uygulayın. Wax tarafından engellenen kulaklar için, Nottingham Sağlık Hizmetleri Üniversitesi, balmumu gevşetmek için bu tedaviyi her iki haftada bir gerçekleştirmenizi önerir. Bundan sonra başka bir sorunun bulunmadığından emin olmak için kulakların profesyonelce temizlenmesini veya incelenmesini sağlayacak bir doktora görünün.