Kesici paneller için osha yönetmelikleri

ABD Çalışma Bakanlığına göre, 2007’de elektrik kazalarında 112 kişi öldü. Buna ek olarak, 4.960 kişi yaralandı. Birleşik Devletler İş Güvenliği ve Sağlık İdaresi (OSHA), elektrik panellerinin ve elektrik güvenliğinin bazı yönlerini düzenlemektedir.

Kesici panellere kolayca erişilebilir olmalı ve hiçbir zaman tıkanmamalıdır. OSHA Standardı 29 CFR 1910.303 (g) ‘ye göre şirketler, elektrik hizmetleri ve kesici panellerin etrafında 120 ve 250 volt arasında 3 feet’lik açıklık sağlamalıdır. Panelin etrafındaki çalışma genişliği en az 30 inç olmalıdır. OSHA standartlarına ek olarak, elektrik panoları Ulusal Elektrik Kanunu (NEC) yönetmeliklerine tabidir. NEC standartları ayrıca elektrik kesici panellerin etrafında 3 fit boşluk bırakmayı gerektirir.

Şok ve elektrik çarpmalarını önlemeye yardımcı olmak için OSHA 29 CFR1910.305 (d) standardı tüm elektrik panellerinde ölü bir cephe gerektirir. Bu, elektrik panellerinin önlerinin içerdikleri devrelerden izole edilmesi gerektiği anlamına gelir, böylece bir elektrik arızasında yaralanma riskini azaltır. NEC standartlarına göre, 50 volt üzerindeki tüm canlı devrelerin kazaya bağlı yaralanmayı önlemek için kapalı veya korumalı olmasını gerektirir.

Kongre Görevlendirme Ofisi, kongre ofislerinde OSHA düzenlemelerinin ihlal edildiğini belgeledi. Bir vakada elektrik panolarının önüne bir çalışma masası yerleştirildi ve erişimi engelleyerek yeterli çalışma alanının mümkün olmadığı bir durum yarattı. Başka bir örnekte, bir elektrikli dolabı kaplayan bir kapının önüne bir bilgisayar masası yerleştirildi. Buna ek olarak, o dolaba kapı elektrikli kesiciler içeren olarak işaretlenmedi.