Karaciğerin yeniden canlandırılması için beslenme

Yağlı, şekerli ve aşırı işlenmiş gıdalar karaciğeri tıkar ve verimli çalışmasını engeller. Öte yandan, aşağıdaki gıdalar karaciğerin pik durumda kalması ve kendisini tam olarak yenileyebilmesi için gerçek sevgiyi göstermektedir.

Klorofil ve magnezyum gibi ıspanak ve brokoli ile patlayan gıdalar, ayrıca kale, arugula ve karahindiba dahil acı yeşillikler birinci sınıf karaciğer temizleyicileridir.

Elmalar, meyveler ve limonlar d-glukarik asit ve yağ birikiminin karaciğerini temizleyen diğer fitokimyasal maddeleri içerir. Güne, yarım limon suyunu, sıcak, filtrelenmiş bir su borusuyla sıkarak başlayın.

Yoğurt ve kefir bağırsak bölgesini dolduran ve bağışıklık sistemini pompalayan canlı dostu bakterilerle doludur. Bu eylem karaciğeri glutatyon deposunu serbest radikallerle savaşmak yerine yeniden inşası için serbest bırakır.

Soğan, sarımsak, soğan, pırasa ve chives hepsi karaciğerin güçlü antioksidanı olan glutatyon üretimini teşvik eder. Glutathione, toksinleri ve kanserojen maddeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve bu “hoş kokulu” gıda grubunu kanser önleme için en iyiler yapar.

Beslenme uzmanı Ann Louise Gittleman, “Yağ Yıkama Planı” adlı kitabında, 4 gram yağsız kızılcık suyu ile 28 gram saf suyun bir araya getirilerek karaciğer için bir kokteyl hazırlıyor. Kızılcık suyunun 8 onsunu günde iki defa içelim ve her seferinde bir keten tohumu kerevizi karıştırınız. Bir saman ile iç.