iş arkadaşlarını tanımak için ofis oyunları

Farklı deneyimler ve kişiliklerin karışımı, şekillendirme ilişkilerini zorlayabilir. Eğer ofisinizde yeni işe alım elemanları iseniz, birbiriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve işinizde kendinizden zevk almak için biraz buz kırıcı deneyin. Ofis oyunlarında iş arkadaşlarınızın yeni bonolar oluşturmasına yardımcı olmak için yardım edin.

Oynamak için biraz rekabetçi bir ofis oyunu “beyaz yalan” denir. Gruptaki her kişi bir kağıt üzerine üç ifade yazar. Doğru olan iki deyimi ve yanlış olan bir deyimi yazın. Gruptaki her kişi daha sonra üç ifadeyi yüksek sesle okur. Grubun geri kalan kısmı, hangi ifadelerin doğru olduğu ve hangisinin yanlış olduğu konusunda oy kullanıyor. “Yalan” için en az oy alan kişi bu oyunu kazanır.

Kelepçeli birlikte çalışanlar dizelerle birlikte. Her dizgeyi yaklaşık 20 inç uzunluğunda kesin. Kelepçelerin uçlarını bağlayın, böylece kelepçe için açıklık oluşturacak büyük ilmekler oluşur. Bir kişi bileklerin çevresini sarar ve ellerini düzleştirir. Bir başka meslektaşı, önce bir kişinin dize ortasının etrafına bir dize koyar ve sonra bileklerin etrafına uçlar. Ardından her kişi dizgiyi kesmeden veya bileğini kelepçe kelepçelerinden çıkarmadan dize manşetlerini çıkarmaya çalışmalıdır.

İnsanları gruplara ayırın. Tek bir kişi varsa, bir gruba üçüncü bir kişi ekleyin. Her iki kişi, kişinin adının harflerini kullanarak her bir kişiyi tanımlayan açıklayıcı kelimeler üretmek için beyin fırtınası yapıyor. Yanıtlarınızı ekiple paylaşın. Bu oyun bir rekabet değildir. İşbirliği yapmak ve birlikte gülmek için bir yol.

Ofis ekibi ile ofis bingo oynayın. Karelerdeki ekip üyeleri hakkında bilgi içeren özel tombala tahtaları yapın. Her kare, takımdaki bir kişinin bir tanımını içermelidir. Açıklamalar biraz komik olmalıdır. Amaç, açıklamaya uyan ve o kareyi imzalamasını sağlayan bir ekip üyesi bulmaktır. Tahtanda ikiden fazla meydan imzalayamaz. Hedef, düz bir imza satırı elde etmektir.