hemşire burs adayı soruları

Burs fonuna uygun adayları seçerken, komiteler sıklıkla, bu potansiyel burs alıcılarının soruları görüşmek için verdikleri cevaplara önemli bir dikkat gösterirler. Hemşirelik çalışmanıza devam etmenizi sağlamak için burs parası arıyorsanız ve burslarınızdan birinde bir röportajın tamamlanması gerekiyorsa, röportaja başlamadan önce karşılaşabileceğiniz sorular göz önüne alındığında biraz zaman harcamak akıllıca olacaktır. Ardından, her biri için kaliteli cevaplar hazırlayın.

Hemşirelik ödüllendirici bir alan olabilir, ancak aynı zamanda vergilendirici bir görev olabilir. Burs seçme komitesi muhtemelen hemşireliğe çağrıldığınızı öğrenmek için istekli olacaktır. Bu sorunun cevabını hazırlarken basit “Ben insanlara yardım etmekten hoşlanıyorum” yanıtının ötesine geçmeye çalışın.Örneğin, bir aile üyesi bir hastalık geçirdiğinde hemşirelik hakkında düşünmeye başlarsanız, bu deneyimi komite ile paylaşın.

Bu bursu en çok tercih etmeniz gereken belirli bir sebep varsa, bu soruyu ya da benzeri bir soruyu ortaya attıklarında komisyonla paylaşın. Örneğin, hemşirelik okulu hayallerini gerçekleştirmek için burs parası taşımanız gereken, ikisinin çalışan bir annesiyseniz, bunu bilirliği sizin için yapacak veya kırılacağını gösteren açık bir komite haline getirin.

İyi bir hemşire olmak için, iyi bir hemşire tanıyabilmelisin. Kaliteli bir hemşire yapan şey sorulduğunda, çok yönlü bir yanıt hazırlayın, iyi bir hemşirenin hasta ihtiyaçlarını karşılama becerisine atıfta bulunun, tutarlı olun ve bir ekip parçası olun. Sadece iyi bir hemşire, nazik ve saygılı olduğunu söylemekten kaçının, çünkü bundan daha iyi bir hemşire olmak çok daha fazlasıdır.

Hemşirelik konusunda ilgi çeken bir şey varsa, ilgi alanını bu burs komitesiyle paylaşmak sizi geri kalanından ayırır. Örneğin, hemşirelikte kullanılan teknoloji ile ilgisini çekiyorsanız, komiteye bu tutku hakkında bilgi vermek, sizi diğer adaylardan daha adak, farklı ve haklı gösterebilir.

Sonuçta, burs komiteleri burslarını en çok hak eden adaylara verdiklerinden emin olmak istiyorlar. Komiteyi gururlandırmanızın yollarını özetleyerek neden mümkün olan en iyi aday olacağınızı açıklayın. Örneğin, şu anda potansiyel olarak önemli bir araştırma çalışmasına katılıyorsanız veya yurtdışına seyahat etmeyi ve başka bir ülkede hemşire olarak çalışmayı planlıyorsanız, komiteye, bu yüce çabalardan sizi diğerlerinden daha iyi genel bir aday gösterebileceğini söyleyin.