göz hekimliğinde cerrah maaşları

Göz muayene cerrahları, göz çevresindeki cerrahi alanlarda uzmanlaşmış plastik rekonstrüktif cerrahlardır. Plastik cerrahide ve rekonstrüksiyonda cerrahlar, her alanda en çok ücret alan cerrahlardan bazılarıdır. Maaş başlama konusunda en çok ücret alan cerrahlar arasında yer alırlar, ancak ortopedik cerrahlar, anesteziyologlar, nörologlar, radyologlar ve kalp ve toraks cerrahları gibi bazı uzmanlardan daha az kazanırlar.

American Medical Group Association tarafından yapılan bir ankete göre, bir göz plastik cerrahının ortalama başlangıç ​​maaşı, yılda 300.000 $ ‘dı. Anket, tıbbın uzmanlaşmasıyla ilgili çeşitli alanlardaki doktor ve cerrahların maaşlarına ilişkin bilgi sunmaktadır.

Oktoplastik ve diğer rekonstrüktif cerrahlar için AGMA anketi ile gösterilen ortalama ücret, yılda 388.929 $ ‘dı. Bu maaş, ülke çapındaki çoğu cerrah tarafından yapılan medyan maaşın iki katı kadardı. İşgücü İstatistikleri Bürosuna göre ülke çapındaki tüm cerrahlar için ortalama maaş, 2010 yılında 166.400 $ ‘dı.

AMGA tarafından yapılan anket, plastik ve rekonstrüktif cerrahların ortalama maaşının coğrafi bölgelere göre değiştiğini de gösteriyor. Ankete göre, Kuzey Amerika’daki cerrahlar, 2009 yılı itibarıyla yıllık en yüksek maaşları 414.185 ABD Doları olarak vermişti. AMGA anketinde bildirilen en düşük maaşlar doğudaki 337.274 ABD doları olan plastik ve rekonstrüktif cerrahlar arasında idi.

İşgücü İstatistikleri Bürosu, öngörülen% 22’lik iş büyümesinin işaret ettiği gibi cerrahlar için hızlı bir iş büyümesi gösteriyor. Büro, 2008-20.08 yılları arasında tıbbi ve cerrahi alanlarda toplam 144.100 iş bulma projesini geliştiriyor. Bu büyümenin bir nedeni mevcut nüfusun yaşlılığa geçişidir. Büro, ortalama olarak ABD nüfusunun bir bütün olarak büyüdüğünü belirtti. Plastik ve rekonstrüktif cerrahi, bazı çevrelerde daha kabul edilebilir olmaya devam ederken, göz hekimliği cerrahları tarafından sağlananlar gibi tedavileri tercih etmek daha yaygın hale gelebilir.