fareyi itmenin doğal yolu

Fareler sadece kirli veya düzensiz evleri istila etmezler, aynı zamanda bir besin kaynağı olduğu sürece temiz evlerde gelişebilirler. Fareler genellikle gıda paketlerini çiğneyip evinizde pislikler bırakır. Kemiriciler sizi hasta hale getirecek hastalıkları taşıyabilir. Fareleri püskürtmek için ticari ürünler satın alabilirsiniz, ancak genellikle zararlı kimyasallar içerir. Farelerinizi ve farelerinizi toksik olmayan maddelerle mümkün olan en kısa sürede evinizden alın.

1 yemek kaşığı birleştirin. acı biber sosunu 2 kuart ılık suyla bir kapta karıştırın. Çözümü fare deliklerine boşaltın.

Farelerin en çok fark ettiği taze veya kurutulmuş nane serpin. Farelerin nereden geldiğini bulursanız, nane etrafında o bölgeyi dağıtın. Fareyi artık fark edene kadar nane düzenli olarak değiştirin.

Farelerinizi itmek için evinize bir kedi tanıtır. Fareler bir avcı bulunduğunu fark ettiğinde, yeni bir yer bulacak ve evinizden ayrılacaklar.

Farelerinizi evinizin dışına itmek için kovucu otlar veya pelin otu, elderberry veya allium gibi bitkiler yetiştirin. Don oluştuktan sonra çok uzun ömürlü malç ekleme kaçının ve farelerin bitki etrafında çıplak tutmak, bu nedenle farelerin saklamak için bir yer yok.

Küçük kaseleri amonyakla doldurun. Amonyak farelerin onları püskürttüğünü fark ettiğiniz yerlere yerleştirin.