donanma sızdırmazlık egzersiz planı

Donanma SEAL’leri, dünyanın önde gelen askeri birimlerinden biri olarak kabul edilmekte, modern muharebe alanlarının her alanında uzmanlaşmakta ve kendi koşullarına ve bilinen her çevreye düşman katmaktadırlar. Bunu yapmak sadece özel operasyon harp ve teçhizatı hakkında bilgi gerektirmez. Yüksek motivasyona sahip ve fiziksel olarak disiplinli SEAL rutin olarak, savaş alanındaki operasyonların cezalandırılması için askerin akıl ve bedenini hazırlamak için tasarlanmış titiz bir fitness antrenman rejimine katılır.

Çoğu insan, gizli askeri misyonlara katılmanın nasıl bir şey olduğunu asla bilmezken, SEAL eğitiminin sunduğu işlevsel uygunluk derecesi, birkaç farklı formda fiziksel yeterliliğe olanak tanır. Öte yandan, çoğu fitness programı, bir “ideal” e hitap eder; çoğunlukla, gerçekten “uygun” olmanın diğer önemli fiziksel yönü pahasına. Eğitim, SEAL’ı dövüş şekline getirirken, bu tür spor egzersizlerinden gelen metabolik ve fizyolojik talepler, temel kalifenik formda gerçekleştirilen, koşu, atlama, atma, tırmanma ve tarama gibi tüm alanlara hitap ederek diğer fitness veya vücut geliştirme rutinlerinin üstünde duruyor. push-up’lar, pull-up’lar ve oturma eylemleri gibi. SEAL eğitimi, metodlarda sabit bir değişimi de beraberinde getiriyor, temel cimnastik eğitimini, bahsedilen tüm alanları eğiten kapsamlı bir programda standart Olimpiyat halterle birleştiriyor.

Acemiler, Seal eğitiminin ünlü Cehennem Haftası ile başa çıkmak zorunda kalmamakla birlikte, programa başlarken çarpıcı değişiklikler ortaya çıkıyor; en çok güçlük, güç ve dayanıklılığı bir ay gibi kısa bir sürede ilerletiyorlardı. Fiziksel olarak, vücut yağı hızla metabolize olur ve yağsız kas hipertrofisinin gelişmelere rastlaması beklenebilir. Yöntemde yeni olan kişilerin makul bir şekle sahip olmaları önerilir (bir doktor sınavı kötü bir fikir değildir).

Vietnam Savaşı’ndaki kuruluşundan bu yana, SEAL kursiyerlerinin, şimdi Crossfit yöntemi olarak kabul edilmiş olan SEAL eğitiminin çekirdeği, uzun süren koşuşmalar, pull-up’lar, push-up’lar ve oturma eylemlerine katlandı. Eski Olimpiyat jimnastikçisi Greg Glassman’ın fitness buluşması olan Crossfit, çok az ekipman gerektiren, kampa uyum sağlamaları için SEAL’lere mükemmel uyum sağlayan minimalist bir program. Bu temel egzersizler herhangi bir fitness düzeyine uyacak şekilde ölçeklendirilebilir ve modifiye edilebilir, böylece herkes önceki deneyimlerden bağımsız olarak programdan yararlanabilir. Temel gerekli dişli, bir pull-up bar, iyi bir çift koşu ayakkabısı, bir atlama ipi ve temel bir 100-300 lb’dir. Olimpiyat ağırlık seti başlangıçta ihtiyaç duyulan şeylerin tamamıdır (daha fazla istenirse daha sonra eklenebilir). İlerlemeyi değerlendirmede bir kronometre önemlidir.

Yeni Navy SEAL egzersiz programına en basit yaklaşım, bu Crossfit şablonunu pull-up’ları, bastonları, oturup topları ve squat atlamalarını (yerden yüksekliği kadar ek ağırlık olmadan çömelmeyi, daha sonra mümkün olan en yüksek seviyeye atlayarak) izlemektir ayakta durma pozisyonuna). 21,15, dokuz ve üç kişilik bir temsilcilik şemasını takiben aralıksız aralıklarla egzersizleri yapın. Örneğin, 21 pull-up, 21 oturma, 21 push-up ve 21 squat jump gerçekleştirin. Ardından, durmadan, her birini 15 temsilciden sonra dokuzdan sonra tekrarlayın. Kendine vakit ayır. SEAL eğitiminin ardındaki düşünce, her zaman daha iyi sonuç alabilmesidir, bu nedenle bu egzersizi yeniden deneyin ve önceki saatinizi yenmeyi deneyin. Crossfit web sitesi çok çeşitli varyasyon ve video gösteri çalışmaları ile kapsamlı. Crossfit halka açıktır.