doğum sonrası hemşire iş tanımı

Doğum sonrası hemşireler, doğumdan hemen sonra fiziksel ve duygusal ihtiyaçları olan yeni annelere yardımcı olurlar. Diğer sağlık uzmanlarından beklendiği gibi, doğum sonrası hemşireler sağlık kuruluşu ve bölümünün politikalarını, felsefesini ve hedeflerini takip etmelidir. Bir doğum sonrası hemşirenin rolü, yeni annenin yaşadığı şeyleri ve gözlem, kaynak ve tutarlılık yoluyla doğru eğitim ve tedaviyi sağlayabilme becerisini de içerir.

Doğum sonrası hemşireler annelere ve yenidoğanlarına yardım etmekle sorumludur. Bu tür hemşireler, annenin endişelerini veya sorularını ele alır. Bu nedenle, doğum öncesi hemşire olarak çalışmak için kapsamlı hemşirelik ve tıp eğitimi ve eğitim gereklidir. Doğum sonrası hemşireler, doğum salonundan evde anne olma durumuna geçiş konusunda annelere yardımcı olacak bilgileri sunmaktadır.

Anneler ve yenidoğanları, doğumdan kısa bir süre sonra tıp uzmanlarının tutarlı ve etkili bir dikkatini gerektirir. Bu nedenle, bir doğum sonrası hemşire hasta eğitimini ve güvenliğini denetler. Doğum sonrası hemşireler anneleri, kendilerini ve bebeklerini taburcu etmeden önce nasıl bakım yapacakları konusunda yoğun şekilde eğitirler.

Bir doğum sonrası hemşirenin günlük aktiviteleri hemşirenin çalıştığı talepler, zamanlama ve tesislere bağlı olarak değişir. Örneğin, bir doğum sonrası hemşire, yeni bir hasta için emzirme servislerine başlayabilir. Bu rol, annenin duygusal stres veya postpartum depresyondan kurtulmasına yardımcı olabilir. Bu durumda, hemşire risk faktörlerini bilir ve tedavi seçeneklerini araştırır. Bir doğum sonrası hemşirenin görevi yeni annelere eğitim, destek ve tedavi içerir.

Tıbbi alan pek çok varlık, şart ve görevlerden oluşur. Bir doğum sonrası hemşire olarak pozisyonun sorumluluklarını anlamak önemlidir – hasta bakımı, tıbbi terminoloji ve hastane politikaları.

Postpartum hemşirelik pozisyonları, akredite bir hemşirelik okulundan mezun olup, BSN derecesi tamamlanmış veya aktif olarak takip edilmelidir. Klinik hemşirelik ve doğum sonrası hemşirelik deneyimi tercih edilir. Diğer ideal beceriler, iletişim ve bilgisayar yeterliliklerini içerir. Eyaletin Hemşire Gözlemcilerinin Kurulu tarafından bir lisans da tercih edilir.