doğal kapalı örümcek itici

Bir örümcek cildinize ısırdığında, yaranın rengi kırmızı veya açık pembe renkte döner ve hafifçe şişer. Çoğu örümcek ısırıkları zararsızdır, ancak eğer sıklıkla ısırılırsan, itici bir madde isteyebilirsiniz. Doğal kapalı örümcek repelentleri düşündüğünüz kadar yararlı değildir.

Doğal kovucular tipik olarak portakal yağı veya sarımsak tozu veya sarımsak suyu gibi bazı sarımsak maddelerinden bahsetmektedir. Ultrasonik kovucular, örümcekleri püskürten yüksek perdeli bir frekanstur.

Colorado State University Extension’a göre, Colorado eyaletinde ultrasonik kovucuların satışı yasaklanmıştır. Bunun nedeni, frekansların örümcekleri püskürtürecek veya kontrol edeceği yönündeki iddiaları destekleyen hiçbir araştırma veya delil yoktur. Aynı şey, sarımsak veya portakal içeren bazı kimyasal ürünler ve doğal kovucular hakkında da söylenir.

Princeton Üniversitesi Çevre Sağlığı ve Güvenliği Departmanı DEET veya Permethrin içeren kovucular kullanmanızı öneriyor. Bu ürünlerin örümcekleri püskürttüğü kanıtlanmıştır.