dış bir yağ deposu için bir kütük dökmek

Açık bir yakıt yağı tankını desteklemek için küçük bir beton döşeme dökmek, hemen hemen her ev sahibinin başarıyla gerçekleştirebileceği bir şeydir. Kod gereksinimlerini karşılayan bir döşeme dökme anahtarı, yerel bina kodunuzu tam olarak anlamaktır. Bu projeye başlamadan önce, topluluğunuz için kod gereksinimlerinin bir kopyasını almak için yerel bina kodları departmanınıza danışın. Kaliforniya kod gereksinimleri çoğu alan için tipiktir.

Kaliforniya Yangın Yasası’na (CFC 2001 Edition) göre, kütüğü, bir çatı çıkıntısının yaklaşık 5 fitinde veya herhangi bir pencereden, kapılardan veya yapıdaki herhangi bir diğer açıklığın 5 fitinde kalmayacak şekilde konumlandırmalısınız. Yapıdaki açıklıklar, kurutucu havalandırma deliği gibi her tür havalandırma deliğini içerir. Döşeme aynı zamanda mülkiyet çizgisinin 5 metre içinde olmamalıdır. Ayrıca, taşıtın çarpışmalarından kazara hasara karşı tankın korunmasını sağlamadığınız sürece, bir tahrik yolunun veya araç yolunun yanındaki döşeme parçasını konumlandırmayın.

Destek döşeme yapmaya başlamadan önce itfaiyeye onay için bir saha planı gönderin. Döşemenin, evinizle ilişkili olarak nasıl konumlandırılacağını ve yakıt deposu ile sağlanan döşeme spesifikasyonlarını gösteren bir arsa planı göndermeniz gerekecektir. Döşeme spesifikasyon planı, onu hazırlayan mühendis tarafından damgalanmış ve döşemeye dökülmeye başlamadan önce gereklidir. En önemli spesifikasyonlardan biri, yakıt yağıyla dolu olduğunda tank ağırlığını desteklemek için gereken kalınlıktır. Müfettiş levha kalınlığını kontrol edecek ve minimum kalınlığı karşılamayan bir döşeme döküntüsünü “yeşil etiketle” gösterecektir.

Yastığınızın doğru kalınlığından emin olmanın en kolay yolu, pedin gerekli derinliğine eşit genişliğe kesilmiş 3/4-inç kontrplak kullanmaktır. Kontrplak şeritlerini dökülen döşeme uzunluğuna ve genişliğine uyacak uzunluklara kesin. Böyle bir formu kullanmak da düz bir döşeme yapmayı kolaylaştırır, çünkü kontrplak şeritler şap plakası için bir kılavuz gibi hareket eder – dökülen pedin yüzeyini düzleştirmek için kullanılan bir levha. Zeminin düz olması halinde bir tampon doğrudan yere dökülürken, döşemeyi dökecek küçük bir girinti çıkarmayı düşünebilirsiniz.

Betonla çalışmak size göre yeni ise, en iyi ihtimal ön karışımı olanlardan birini almanızdır. Önceden karıştırılmış çimento ile, sadece belirtilen miktarda suyu ilave etmeniz ve karıştırmanız yeterlidir. Büyük bir el arabasında bir kürek ya da çapa kullanarak karıştırın. Alternatif olarak, ev merkezinizden küçük bir harici karıştırıcı kiralayın. Döküldükten sonra, üzerine yakıt deposu yerleştirmeden önce plakanın en az 72 saat boyunca kurumasını bekleyin.