çocuklar için rekabet dışı oyunlar

Çocukları açık havada rekabetçi oyunlar oynamaya teşvik etmek, onlara sağlıklı temiz havadan faydalanırken çok sayıda genç enerjiyi tüketmelerine izin vererek birçok önemli beceriyi geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Her çocuğun iyi bir şans kazanması için farklı yetenekler gerektiren oyunları seçin. Başarı için olduğu gibi çaba için de övgü verilmelidir.

Üç ayaklı bir yarışla takım çalışmasını ve koordinasyonu teşvik edin. Çocukları çiftlere bölün ve her bir çiftin birbirinin yanında durmasını sağlayın. En yakın bacaklarını bir okul kravatıyla veya eşarp ile birleştirin. Tüm çiftler sıraya dizilmeli ve başlangıç ​​sinyali verildiğinde, bitiş yapmadan mümkün olan en kısa sürede bitiş çizgisine ulaşmaya çalışmalıdırlar.

Bu oyun sabit bir el gerektirir. Bir yarışa başlangıç ​​ve bitiş noktaları olan çocukları sıraya koyun. Her çocuğa bunun üzerinde denge kurmak için bir kaşık ve bir limon verin. Oyunun amacı, limon düşmeden bitiş çizgisine ulaşmaktır. Bir çocuk limonu bırakırsa, başlangıç ​​noktasına dönmeli ve tekrar başlamalıdır.

Yumuşak oyuncaklar, sahte çiçeklerin plastik bir vazosu, bir kitap ve boş bir çerez kutusu gibi kırılmadan bir top tarafından devrilebilecek beş eğlenceli öğe seçin. Bunları bir bowling pimi “V” şeklinde hizalayın – öne bir öğe, arkasında iki ve arkasında üç tane olacak şekilde. Çocuklara pingpong topu, tenis topu ve yumuşak köpük topu gibi üç farklı top türü verin ve onları olabildiğince çok öğeyi ele geçirmek için zorlayın. Kazanan, en az sayıdaki topa sahip en çok öğeyi devirmeyi başaran kişidir.

Bu bellek ve hızlı düşünme ve koordinasyonu test eden açık hava oyunudur. Çocuklar bir daire içinde durmalıdırlar. Köpek ırkı gibi bir kategori seçin. İlk çocuk başka bir çocuğa top atmalı ve “kaniş” gibi bir ismi çağırmalıdır. Daha sonra, topu yakalayan çocuk, topu başka bir çocuğa atarken, bu kategoride “Alsas” gibi farklı bir isim çağırmalıdır. Eğer çocuk bir ismi düşünmek için çok uzun süre tereddüt ederse, topu düşürür veya daha önce çağrılmış bir adı tekrarlar, oyundan çıkar. Kazanan en son çocuğudur.