çocuklar için potluck fikirleri

Potluks, ortak grup akşam yemeği fikirleridir, çünkü çeşitli özellikler sunar, her kişinin neyin en kolay ve uygun olduğunu belirlemesine izin verir ve çok az organizasyon alırlar. Bir çan getiren her kişi yiyebileceği en az bir öğenin olacağını bilir. Bir çocuk potluck planlarken, ebeveynler veya organizatörler sağlıklı bir yemek elde etmek için bazı yetişkin gözetiminin gerekli olduğunu belirleyebilir.

Çoğu çocuk pizza sever ve büyük miktarlarda tüketebilir. Çocukların çoğunluğunun en sevdikleri büyük pizzayı alıp etkinliğe getirmelerini önerin. Pizza malzemeleriyle yemekle ilgili sorun yaşayan herhangi bir çocuğa bir salata veya paylaşacak diğer yan öğeleri getirmelerini söyleyin. Grup için içecek getirecek bir veya iki çocuğa ve meyve veya diğer tatlı ürünlerini getirecek birisine düzenleyin. Organizatör plakaları, bardakları, peçeteleri, yemekleri ve yemek kaplarını getirir.

Çocuklar belirli bir kültür veya ülkede eğitim alıyorsa, eğitim gören insanlara özgü gıdaların etrafında bir parça planlayın. Yemek tarifleri için internette arama yapın veya o grubun yemek tarifleri varsa, çocukların ebeveynlerine sorun. Örneğin, Yerli Amerikalı kabileleri okuyorsanız native-languages.org veya thegutsygourmet.net gibi siteleri kontrol edebilirsiniz. Çocuklara plakayı yüklemeden önce her tabaktan bir parça ısırtmalarını sağlayın. Birim için toplanan tüm tarifleri eve gönderin ve belli bir çanak isteyen ebeveynin notunu gönderin.

Bir gecede bir gezi için, bir kamp ateşi üzerinde pişirebileceğiniz gıdaları içeren bir kamp planlayın. Hamburger ve sosisli çocuklar birçok çocuk için çalışabilir, ancak fasulye, soya külahı veya soya burgeri gibi gruptaki vejetaryenler için uygun bir şeyler planlarlar. Alternatif olarak, çocuklardan, vejetaryen bir çorba hazırlamak için belirli konserve sebzeler getirmelerini ve et yiyenlerinin et konservesi tavuk koymalarına veya et yiyenlere ve ikram etmeyen kişilere uygun iki farklı çorba hazırlamalarına izin vermelerini isteyin. Tatlı olarak, s’mores veya tost marshmallow gibi geleneksel kamp favorilerini sunuyoruz.

Çocukların getirmesini istediğiniz belirli içeriklerin listesini verin. Her çocuğa listeden belirli bir öğe atayın. Çocuklar geldiğinde, içeriklerle birlikte gelen yemek tariflerini geçirin ve çocukların kendi yemeklerini hazırlamalarını sağlayın. Örneğin, birkaç çocuk öğütülmüş sığır eti getirebilir, diğeri spagetti iki paket getirir ve ikisi spagetti sos getirir. Başka bir grup çocuk spagetti ve et sosu yemeklerinin tadını çıkarmak için salata malzemeleri ve ekmek getiriyor.