cırcır atmak için ev dışındaki çare

Evcil hayvanlar böcekleri ağırlaştırıcı olabilir, çünkü genellikle sürüler halinde gezerler. Nemli alanlar ve bozulmaya neden olan gıda, dışarıda terledikleri zaman gnatları çöp kutularına ve insanlara çekmektedir. Vahşi hayranları yüksek sesle uğraşıyorlar, nemi elde etmek için insan ve köpeklerin gözlerine girmeye çalışıyorlar. Ev yapımı tüm doğal gnat tuzakları, eve girmeden önce böcekleri dışarıda yok ederek insanlara ve evcil hayvanlara ekstra sıkıntıya neden olur.

Vidalı bir kapağı bir kavanoz üzerine sıkıca yerleştirin. Mayonez kavanozu veya plastik veya metal kapaklı konserve kavanozu iyi çalışır. Kavanozu sağlam düz bir yüzeye yerleştirin ve bir elinizle sabit tutun. Küveti tutarken, kapağın üst kısmında rastgele bir desende 20 delik delmek için bir buzluk kullanın.

Kavanozun üzerindeki kapağı açın ve kavanozu neredeyse beyaz sirke ile doldurun. Sirke ile kavanozun üstü arasında hava boşluğunun yaklaşık 1/4 inç bırakın. Kapağı yerine takın ve sıkıca vidalayın.

Kavanozu bir masanın üzerine veya herhangi bir düz yüzeye yerleştirin. Sirke kokusu cırcır böceklerini çekerek, kavanozun kapağındaki küçük deliklerden uçarak sıvıya batırır. Gnat’ın kanatları ıslandıklarında uçamazlar. Bu kavanozda yakalar ve sonunda boğulurlar.

Tüm doğal gnat tuzaklarını en iyi sonuç için ayakta duran suyun veya alçak alanların yakınına koyun. Evcil hayvanlar nemli ortamları tercih eder.

Bir evin dış kapılarının yakınında gırt kapanları kullanılması, eve girmeden önce onları yakalayacaktır.

Hapishanedeki sirkenin seviyesini haftada iki kez kontrol edin. Sirke, sıcak havalarda daha hızlı buharlaşır ve nadiren yerini alması gerekecektir.