bir yavru öğrenci için petrol önerileri lt1050

Cub Cadet LT 1050 çim traktörü, gaz kumandalarını, motor bıçağını ve diğer traktör aksesuarlarını çalıştırmak için bir Kohler-yapımı motor kullanıyor. Kohler motoru, temiz tutmak ve hareketli parçaları yağlamak için yağa güveniyor. LT 1050’yi çalışmaya devam ettirmek için doğru yağ ağırlığını ve türünü seçmek önemlidir.

Cub Cadet LT1050, Kohler motorunda kullanılmasına izin verilen belirli bir yağ viskozitesi veya ağırlığına sahiptir. Viskozite, ısıtıldığında yağın ne kadar hızlı yayılabileceğini ölçer. Tiner yağı daha hızlı ısınır, bu nedenle soğuk hava çalışması için iyi çalışır. Kalın yağ, sıcak veya sıcak sıcaklık işlemi için daha iyidir. LT 1050’yi 32 derece F derecede veya daha düşük sıcaklıklarda kullanmak için 5W-20 veya 5W-30 ağırlıklı yağ olan Kohler “Winter” marka yağ tavsiye edilir. Kohler “Komuta” yağ markası veya 10W-30, sıfır derece F. ve üstü sıcaklıklarda kullanılması önerilir.

Eşdeğer ağırlığa sahip sentetik yağ, LT 1050 için de kabul edilebilir. Sentetik yağ geleneksel motor yağından önemli ölçüde daha pahalı ancak Kohler motorunuzun daha iyi performans göstermesine yardımcı olabilecek niteliklere sahiptir. Sentetik yağ, 450 dereceye karşı 600 dereceye kadar daha büyük bir sıcaklık aralığına dayanabilir. Sentetik yağ ayrıca, geleneksel, petrol esaslı yağ işlenirken filtrelenemeyen doğal kirleticilere (balmumu) sahip değildir. Bu kirleticiler, özellikle bakım çizelgesine göre yağ değiştirmiyorsanız, motorunuzda çamur üretmeye katkıda bulunabilir. Bununla birlikte, LT 1050 yeni bir satın alma işlemiyse, 50 saatlik kullanım sonrasında sentetik yağ kullanmanız önerilir, böylece motorun doğal aşınma modelleri bozulur.

En iyi işletme sonuçları için yağın bakım çizelgesini koruyun. LT 1050’yi kullanmadan önce motorun yağ seviyesini kontrol edin. Yağ doldurma kapağını açıp yağ ölçüm çubuğunu çıkartarak bunu kontrol edebilirsiniz. Temizleyin, tekrar takın ve yağ seviyesini kontrol etmek için tekrar dışarı çekin. Yağın “tam” hattını karşılaması için gerekirse ekleyin. Motor yağı ve yağ filtresi ilk 24 saatlik çalışma sonrasında, her 100 saatte bir ve her mevsimde değiştirilmelidir.

LT 1050 hidrostatik transmisyon sistemi için de yağ kullanıyor. Sistem, SAE20W-50 ağırlıklı motor yağı kullanan 76 ounces kapasitesine sahiptir. Birçok model, iletim sistemindeki yağı değiştirmenize izin vermez. LT1050 cihazınızın şanzıman yüzeyinde tahliye tapası varsa, ilk 50 saatlik çalışmanın ardından ve ondan sonraki her 100 saatte bir yağ değiştirmek mümkündür. Aksi takdirde, şanzıman yağı sızıntısıysa profesyonel bir teknisyene danışın.