bir çocuk bakım sağlayıcı olmak için gerekli beceriler

Kaliteli bir çocuk bakım kuruluşu, gördüğü çocukları güvenli bir şekilde bakım yapmasına izin veren belirli bir dizi beceriye ihtiyaç duymaktadır. Bir ebeveyn yeni bir çocuk bakım sağlayıcısı ararken, gerekli becerilerin geliştirilmesi sizi daha cazip bir ihtimal haline getirir. Becerilerinizi zayıf alanlar bulmak için değerlendirin. Bu alanları geliştirmek için bir eğitim kursu açın veya bağımsız olarak çalışın.

Ebeveynler, çocuklarına bakmak için size güvenir; ancak onlar da yokken neler olduğunu bilmek ister. Davranış sorunları, davranış değişiklikleri veya yaralanmalar da dahil olmak üzere bakımınızdaki çocuklarla ilgili olanları belgeleyen ve bunlarla iletişim kuran bir sistem oluşturun. Güven oluşturmak ve bir ilişki kurmak için ebeveynlerle açık şekilde iletişim kurmaya çalışın. Ayrıca, prosedürlerinizdeki politikalarınızı ve değişikliklerinizi ortaya çıktıklarında da bildirmelisiniz. Ebeveynlerin, çocuklarını zamanında toplama ve belirli günlerde ödeme yapma gibi beklentilerini bilmelerini sağlayın. Bu bilgileri iletişim kurmak açıkça, siz ve anne-babalar arasındaki sorunları önlemeye yardımcı olur.

Bir çocuk bakım kuruluşu, çocukları nasıl ele alacağını ve farklı davranışlara cevap vermeyi anlamalıdır. Kaliteli bir bakım sağlayıcısı çocukları angaje eder ve çocuklarda güvenlik hissi geliştirmek için besleyici bir ortam sağlar. Acil durumlar veya davranış sorunları ortaya çıktığında sakin kalabiliyor. Bakım sağlayıcısı, uygunsuz davranışları yönlendirmek için çocukları hafifçe disiplin altına alma deneyimine sahiptir.

Aktivite planlaması kaliteli bir bakım sağlayıcısı için vazgeçilmez bir yetenektir. Sadece çocukları denetlemek yeterli değildir. Çocuklar, onları eğlendirmek için yaşa uygun aktiviteleri olan uyarıcı bir ortama ihtiyaç duyar. Faaliyetler aynı zamanda fiziksel ve bilişsel olarak gelişmesine yardımcı olur. Bakım sağlayıcısı, çocukların hoşlandığı ilgi çekici etkinlikleri nasıl planlayacağını bilmelidir. Ayrıca yüksek enerjili, aktif zamanı sessiz, sakinleştirici etkinliklerle dengeleyen bir günlük programın nasıl geliştirileceğini de bilmelidir.

Çocukların güvenliği için bir çocuk bakım sağlayıcı için ilk yardım becerileri gereklidir. Yanıklar, sıçramalar, kazıntılar, böcek ısırmaları ve sokmaları gibi çeşitli yaralanmaların nasıl tedavi edileceğini bilmelidir. Bakımınızdaki bir çocuğun resüsitasyona ihtiyacı olması durumunda, çocukların KPR’de belgelendirilmesi de gereklidir. İlk yardım ve acil bilgi kanıtını oluşturmak için, kötü hava durumu, kayıp çocuk veya ciddi yaralanma gibi çeşitli acil durumları nasıl ele alacağınızı vurgulayan bir acil durum planı hazırlayın.