biber alerjisi semptomları

Biber alerjisi semptomları yaygın olarak bilinmemekte ya da tecrübesiz değildir, ancak var oldukları bilinmektedir. Belirtileri yanıtlamak ve bir doktorun yardımına başvurmak son derece önemlidir. Biber alerjisi semptomları hafif ila şiddetli olmakla birlikte, tüm bu semptomların belirtilmesi ve buna uygun olarak cevaplanması gerekir.

Bazı insanlarda biber alerjisi çok belirgindir; diğerleri alerjik reaksiyona veya semptomlara neden olan biber olduğundan emin olmak zor bir vakit geçirirler. Belirtilere neyin neden olduğundan emin değilseniz, kendi başınıza sorunu tanımlamaya çalışmamanız gerekir; bunun yerine, alerjik testlerin güvenli bir şekilde yapılmasına yardımcı olabilecek bir doktorun yardımını aramalısınız.

Biber alerjisi semptomları çoğunlukla dilde veya boğazdaki kaşıntılı veya kaşıntılı bir hisle başlar. Diğer insanlar seslerinin çatlamaya başladığını veya her zamanki gibi projeksiyon yapamayacaklarını fark edecektir. Daha şiddetli vakalarda dilde ve boğazda şişme başlar ve tıbbî müdahale olmaksızın imkansız olmasa bile nefes almanın zorlaştığı noktaya kadar şişebilir. Hives ve deri döküntüleri de ortak bir reaksiyon.

Her tür kara biber bu tür reaksiyonlara neden olabilir. Biber alerjisi olan bir çok kişi, çatlamış karabiber veya biber yemeklerinde daha akut tepkiler veriyor gibi görünüyor. Her kişi farklıdır ve aşırı reaksiyonlara ya da herhangi bir tepkiye neden olan şey kişiden kişiye farklılık gösterecektir.

Karabiber alerjileri o kadar yaygın olmasa da, bunlar var olurlar. Hafif bir tepki verdiğiniz için bir kereliğine bir dahaki sefere girmeniz anlamına gelmediğini hatırlamak önemlidir. Biber alerjisinin belirtileri, vücudunuzun belirli bir maddenin toksik olduğunu ve vücuda daha çok antikor oluşturacak şekilde maruz kalmanızın her zaman olduğu şekliyle, bir daha bundan sonra daha hızlı tepki verebilir.

Alerji hayati tehlike oluşturabilir. Alerjilerini ciddiye almamak hayatı tehdit eden semptomlar geliştirme riski altındadır. Doktorunuzun bunu onayladığı bir biber alerjisinden şüpheleniyorsanız ve ne pahasına olursa olsun biber yemekten kaçınmanız önemlidir. Buna ek olarak, biberlerin bir kısmına veya hepsine alerjik olması için bir tür biber alerjisi olan bir kişi için nadir görülmediğinden, diğer kurutulmuş ve taze biber türleriyle de dikkatli olabilirsiniz.