azot oksit siğil kaldırma

Siğiller, bağışıklık yetersizliği, insan papilloma virüsü veya bilinmeyen nedenlerle oluşur. Siğiller ellerde, parmaklarda, ayaklarda ve ayak parmaklarında görülebilir. Bazı HPV türleri ayrıca kadınlarda vajinanın içinde genital siğillere, bu tür HPV’lerle enfekte hem kadınlarda hem de erkeklerde anüse neden olabilir. Tezgâhar reçeteleri bazı siğil durumlarda yardımcı olurken, diğerlerinde siğillerin alınması için daha sert önlemler alınması gerekir.

Bazı siğillere BetterWartRemoval.com’a göre salisilik asit içeren reçetesiz ilaçlarla tedavi edilebilir. Ancak, genital siğiller veya siğiller gibi reçetesiz tedaviyle donatılamayan bazı siğiller türleri, bir doktor ofisinde tedavi gerektirir. Siğiller için tıbbi tedaviler donma veya yanma içerir. Siğiller kapalı dondurma işlemi genellikle azot oksit kullanır.

Siğradın donması kriyoterapi olarak adlandırılır. Kriyoterapi, soğutulmuş ve aşırı derecede soğuk olan bir miktar azot kullanılarak uygulanır. Siğiller tedavi etmek için, çoğunlukla sıvı azot, azot oksit veya ilgili bir ürün bölgeye doğrudan uygulanır veya derinin altına deri altına uygulanır. Dondurma siğil hücrelerini öldürür ve onları uzaklaşmaya bırakır. Drugs.com’a göre, bu tür bir terapiyi kullanarak siğillerden kurtulmak için, üç dört tedaviden 1 ila 4 hafta arasında tekrarlanan tedaviler genellikle gereklidir.

Siğliyeden tamamen kurtulmak için tekrarlanan prosedürler gerekli olmakla birlikte, iyileşme süresi hızlıdır ve acısızdır. İşlem sırasında, prosedürün başlamasına planlanmadan yarım saat önce, ibuprofen veya başka reçetesiz ağrı kesici ilaçlar alarak hafifletilebilecek hafif ağrı olabilir. Genellikle, azot oksit kullanımından fark ettiğiniz tek yan etki, siğilin görünür bir alanda görünür olması durumunda, siğil üzerinde küçük bir kabarcık benzeri bir oluşumdur. Bu kabarcık benzeri oluşum kuruduktan sonra siğilin geri kalan kısmı ile birlikte sonunda düşecektir. Bu işlemle tedavinin en iyi avantajı, bir skar geride bırakmamasıdır. Kriyoterapinin her birinden tam iyileşme yaklaşık bir ila iki hafta alır.