ananas sanatı projeleri

Okul öncesi çocuklar ve ebeveynler hem sanat projeleri gibi. Görüntüleme için yaratma ve görselleştirme elleri onları çocuklar için etkili öğretim yöntemleri haline getirir. Ananaslar eğlenceli bir meyvedir ve renk vurgulamak için iyi, “p” harfi ve Bes Gibi Besleme bilgisi gibi. İşte ananasları sanat projelerine birleştiren birkaç fikir.

“Paula Ananas” şablonunu aşağıdaki bağlantıdan indirin. Çocuk başına bir boş şablon basın. Çocuk iş istasyonlarında boya kalemleri, işaretleyiciler, makas ve tutkal yerleştirin. Çocukların ananaslarını ve yüz özelliklerini renklendirmelerini sağlayın. Onlara monte edilecek parçaları kesmede onlara yardımcı olun. Parçaları kendileri kesen çocukları yok etmek için parçaları kesip sınıf içinde dağıtmak isteyebilirsiniz. Çocuklar, ananaslarının üzerine gözleri, kulakları ve ağızı tutkal yapsınlar.

Kahverengi veya sarı yaprak kağıdından ananas biçimlerini kesin. Çocuk iş istasyonlarına küçük sarı kâğıt kağıdı ve tutkalın küçük karelerini yerleştirin. Çocuklara kâğıt kağıdını nasıl çırpattıracaklarını gösterin. Çocukların uçları tutkal haline getirip ananas şekline bastırarak eğlenceli dokulu bir efekt elde etmelerini sağlayın. Çocukları çeşitli yaratıcı seçenekler için farklı tonlarda sarı ve yeşil denemeye teşvik edin. Çocuklara bazı yapraklar oluşturmak için üste yeşil kağıt şeritleri tutkal yapmalarını söyleyin.

Yerel zanaat mağazanızdan yeşil ve sarı kart stoğu satın alın. Geniş bir oval kağıt tabancası kullanarak, sarı kağıttan 12 büyük oval kesiniz. Ananasın üstü için yapraklar oluşturmak için taraklı oval bir yumruk kullanarak 7 yeşil şekli kesin. Çocukların ananasları, 3 sıra halinde, 4 sıra halinde, biraz üst üste yapıştıracak şekilde birleştirmelerine yardımcı olun. Çocukların yaprakları ananasın üst kısmında yarım daire şeklinde yapıştırmalarını sağlayın. İsterseniz, çocukların boya kalemleri veya işaretleyicilerle anahatları çizin veya aksan oluştursunlar.

Bazı büyük saksı, saksı döşeği ve ananas satın alın. Bu projeyi daha uygun maliyetli yapmak için, birkaç küçük grup projeyi birlikte gerçekleştirmelidir. Çocuklara ananasın üstünü çıkarmalarına yardımcı olun. Çocukların alt yaprakları ananas sapından çıkarmalarını ve onları saksı toprağının içine koymalarını sağlayın. Çocuklara, bitkilerini sulamalarını ve tencereyi büyük bir plastik torbaya koymalarını söyle. Torbayı güneşli sıcak bir yerde bırakın. Kökler filizlendiğinde çocuğun çantayı çıkarmasını sağlayın.