açık mozaik fikirleri

Mozaikler, zeminler, duvarlar, masa üstü ve daha birçok yüzeyi evin içi ve dışı soyut sanat olarak süslemektedir. Bahçıvanlar bazen açık alanlarını mozaik öğelerle süslemekten hoşlanıyorlar. Mozaikler yapmak kolaydır ve çok yönlüdür. Her mozaik projesi, resim oluşturmak için kırık seramik ve plakalar gerektirir. Diğer projelerden arta kalan fayanslar ve avlu satışlarından elde edilen renkli, ucuz plakalar, kauçuk bir çakra ile küçük parçalara sığındıklarında mükemmel bir orta oluşturur. Uçan koruyucu serilerin yaralanmasını önlemek için koruyucu göz hasarları giyin ve parçalamadan önce fayans ve plakaları havluyla sarın.

Mozaik basamaklı taşların oluşturulması kolay değil, aynı zamanda yetişkinler ve çocuklar için sanatsal olarak karışıklık yaratan projeler de yapıyorlar. Mozaik parçaları parçaladıktan sonra, sanatçı çimentoya, daireler, kareler, altıgenler ve daha birçok geometrik şekildeki basamaklı kalıplara dökülür. Ambalajda önerilen yarım saat çimento muamelesinden sonra sanatçı, taşların üstlerine kiremit ve renkli seramik parçaları basarak renkli bir desen oluşturuyor. Çimento tamamen kuruyunca, her taşta açık macun kat uygulanır.

Çoğu bahçe, birbirine bahçeleri veya avangarları ayıran kısa tuğla veya beton istinat duvarları içerir. Bu duvarlar inşa edildiğinde çekici olmasına rağmen, bazıları yıpranmış veya zamanla modası geçmiş görünüyorlar. Onları iyileştirmenin ve modernleştirmenin bir yolu, bunları mozaik bir duvar içinde örtmektir. Sanatçı seramik parçalarının daha sonra yapışmasına yardımcı olmak için duvardan kir ve kiri temizler. Tebeşir, sanatçının duvarda çiçek, geometrik desen ya da doğa manzaraları gibi tasarımını özetlemesine yardımcı olur ve ince set dış mekan seramik harcı seramik parçaları tasarıma yapıştıracaktır. Sanatçı, mozaiği tıkalıyor, fazla miktarı siliyor ve kurutulmuş sonuçlara açık hava dolgu macunu uyguluyor.

Sıradan terra-cotta ekicilerinden bıkmış bahçıvanlar, bunları mozaik tasarımlarıyla yenileyebilir ve kişiselleştirebilirler. Proje, istenilen tasarımın tebeşirle ekici üzerine çizilmesiyle başlar. Sanatçı daha sonra uygun kırık parçaları, fıçı harcı ile ekme makinasına yapıştıracak ve bunları fayans harç ile doldurdu. Dış mekan macunu projeyi tamamlar. Bir sanatçı, bütün dekoratif fayansları kırılmış parçalarla oluşturulan soyulma veya soyut tasarımlarla dengeleyebilir. Diğer tasarımlar yamalı gökkuşakları, çiçekler, okyanus dalgaları ve ağaçları içerir.